Obrazek użytkownika Zakład Astrofizyki i Kosmologii

Zakład Astrofizyki i Kosmologii

Blog prowadzony przez pracowników i doktorantów Zakładu Astrofizyki i Kosmologii Uniwersytetu Śląskiego.
Wpisy: 5
Najnowszy wpis: Nowe planety w Układzie słonecznym i prawdopodobieństwo
Przejdź do bloga
Obrazek użytkownika Archetypowe oblicza literatury

Julian Strzałkowski

Nazywam się Julian Strzałkowski i studiuje filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Interesuję się psychologią analityczną, która jest bazą moich interpretacji tekstów literackich.
Wpisy: 3
Najnowszy wpis: Destrukcyjny aspekt animy w "Balladzie w kolorze fioletowym" Wacława Bojarskiego
Przejdź do bloga
Obrazek użytkownika josapa_721

Joanna Sapa

Jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Filologia polska na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W ramach studiów realizuję dwie specjalności: nauczycielską oraz specjalność literaturoznawczą. Brałam czynny udział w kilku konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym; kilka moich artykułów naukowych oraz popularnonaukowych ukazało się drukiem. Zainteresowania naukowe rozwijam na spotkaniach Koła Teorii Literatury UŚ. Jak każdy rasowy Filolog, bibliotekę traktuję niemal jak dom, choć z moim zamiłowaniem do czytania, konkuruje – równie silna – chęć tworzenia własnych tekstów. Dlatego stworzyłam blog "Filologos", na którym będę prezentować tekstowe efekty moich literackich fascynacji.
Wpisy: 10
Najnowszy wpis: Krzątactwo codzienności
Przejdź do bloga
Obrazek użytkownika Dominika Topa-Bryniarska

Dominika Topa-Bryniarska

Pracuję jako adiunkt w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Humanistyczny). Uczę językoznawstwa i gramatyki. Moje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół takich zagadnień jak problemy perswazji i manipulacji, pragmatyka, teoria argumentacji, retoryka i język mediów, które analizuję w oparciu o recenzje filmowe (nomen omen sama je kiedyś pisałam). Hobbystycznie natomiast interesują mnie języki obce, ich podobieństwa, różnice oraz uwarunkowania kulturalno-komunikacyjne. I o tym m.in. będzie w moim blogu.
Wpisy: 42
Najnowszy wpis: Na zakończenie…i kontynuację
Przejdź do bloga
Obrazek użytkownika mariola.jablonska_1025

ULKA

ULKA, czyli Uniwersyteckie Laboratoria Kontroli Atmosfery, jest wspólnym przedsięwzięciem naukowców Uniwersytetu Ślaskiego różnych dyscyplin naukowych. Powstała dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Katowicach. Głównymi pomysłodawcami są pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Instytutu Fizyki. ULKA służy badaniom zanieczyszczeń atmosfery. Składa się ze stacjonarnych laboratoriów usytuowanych na poszczególnych wydziałach oraz z pierwszego w Polsce napowietrznego mobilnego laboratorium umieszczonego w załogowym balonie na ogrzane powietrze. Kierownikiem ULKA jest Mariola Jabłońska z Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrografii Wydziału Nauk o Ziemi
Wpisy: 1
Najnowszy wpis: Pierwszy lot balonem za nami
Przejdź do bloga
Obrazek użytkownika Młodzi Politolodzy

Młodzi Politolodzy

Doktoranckie Koło Nauk o Polityce powstało w listopadzie 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opiekunem Koła został dr hab. prof. UŚ Mariusz Kolczyński. Zarząd Koła tworzą: Przewodnicząca – mgr Agnieszka Miarka Zastępca – mgr Monika Cukier-Syguła Sekretarz – mgr Karolina Polińska Skarbnik – mgr Dawid Pudło Koło zrzesza przedstawicieli różnych subdyscyplin w zakresie nauk o polityce. Działalność Koła opiera się przede wszystkim na organizacji konferencji naukowych, wykładów otwartych dla studentów, warsztatów dla doktorantów oraz prowadzeniu bloga popularnonaukowego. Wszystkich doktorantów zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z nami przez https://www.facebook.com/Doktoranckie-Ko%C5%82o-Nauk-o-Polityce-Uniwersytetu-%C5%9Al%C4%85skiego-182077665703086/?modal=admin_todo_tour, a osoby zainteresowane publikowaniem na naszym blogu zapraszamy do kontaktu z redaktorką mgr Anną Muś amus1@us.edu.pl.
Wpisy: 1
Najnowszy wpis: Kilka słów o blogu
Przejdź do bloga

Wyszukaj blog

Wyszukaj blog po nazwie blogera
Wyszukaj blog po tytule wpisu