Jesteś tutaj

otwarty laptop leży na trawie
11.08.2022

Dzień Bezpiecznego Komputera

Atakiem hakerskim nazywa się celowe włamanie zabezpieczeń indywidualnego użytkownika lub danej firmy, który ma na calu pozyskanie danych, uszkodzenie sprzętu lub też wgranie wirusa. Do najczęściej występujących „włamów” jest wejście do kont użytkowników poprzez złamanie hasła bądź jego wyciek. Wówczas sprawca ma dostęp nie tylko do wielu prywatnych informacji, ale również wrażliwych danych.

Bywa, że treści te wypływają również z kont firm i przedsiębiorstw. Art. 107...

kolaż ludzkiej twarzy oraz zarysów ludzkich postaci, które stawiają mur z dużych bloków na tle połączeń technologicznych
13.06.2022

Debata pt. „Nanotechnologia i wykorzystanie nanocząstek – szansa czy zagrożenie?”

Mydła czy środki do dezynfekcji, które stały się jeszcze bardziej popularne w czasie pandemii, zawierają nanosrebro. Co sprawia, że nanocząstki są tak wyjątkowe? Jakie wiążą się z nimi szanse, a jakie zagrożenia? Między innymi takie tematy oraz wiele innych poruszą zaproszeni prelegenci:

dr Sławomir Sułowicz, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska,
dr Anna Nowak, Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej...

fotografia laptopa, na niej narysowane koperty wylatujące z monitora
20.03.2022

Nowy model filtrowania spamu

Spam to wiadomości, których nie chcemy dostawać, zwykle wysyłane do dużej liczby przypadkowych użytkowników, których bazę posiada wysyłający. Większość z tych wiadomości to reklamy, ale niektóre zawierają linki phishingowe – które udają istotne dla nas funkcje i próbują wyłudzić istotne dane – albo złośliwe oprogramowanie.

Automatyczne filtry, które przesiewają nasze skrzynki pocztowe, są dla nas bardzo korzystne, ponieważ ułatwiają nam korzystanie z poczty i chronią nas przed...

Strony