Jesteś tutaj

okrągła wieża po lewej stronie, po prawej tytuł konferencji
19.09.2022

VII Kongres Mediewistów Polskich

Kongres będzie okazją do wymiany myśli między przedstawicielami różnych dyscyplin: historii, archeologii, filozofii, historii sztuki i literaturoznawstwa. W obradach weźmie udział ponad dwustu prelegentów z Polski oraz kilkunastu krajów europejskich.

Podczas konferencji uhonorowani zostaną zasłużeni przedstawiciele polskiej mediewistyki. Medal Lux et Laus będzie wręczony dyrektorowi Zamku Królewskiego w Warszawie prof. dr. hab. Wojciechowi Fałkowskiemu. Księgę jubileuszową otrzyma...

09.09.2022

Finisaż wystawy fotograficznej pt. „Era Człowieka”

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka organizuje wystawę poruszającą kwestię antropocenu w interpretacji różnych artystów – osób szczególnie wyczulonych na zmiany zachodzące w otaczającym ich świecie.

Era Człowieka, zwana również antropocenem jest okresem, w którym działalność gatunku Homo sapiens ma tak mocny wpływ na środowisko przyrodnicze, że efekty tej aktywności będą widoczne za setki tysięcy lat w śladach kopalnych.

Grupę fotograficzną Fotografy utworzono...

Karol Szymanowski w kapeluszu
05.09.2022

Rocznica urodzin Karola Szymanowskiego

Karol przyszedł na świat w rodzinnym majątku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od pierwszych dźwięków wykonanych w domu na pianinie, pod okiem swojego ojca, Stanisława Bonawentury Mariana Korwin-Szymanowskiego. Z czasem nauka gry przeniosła się do szkoły muzycznej u Gustawa Neuhausa w Elizawetgradzie. Nie był wirtuozem, ale dzięki swojemu talentowi, który bezwarunkowo posiadał oraz umiejętnościom posiadał możliwość koncertowania, co było dla niego ważne nie tylko dlatego, by spełniać swe...

Strony