Jesteś tutaj

Grafika promująca Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, pomarańczowe sześciokąty na fioletowym tle
06.12.2023

7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Termin

  •  9 grudnia (sobota): godz. 10.00–18.00;
  • 10 grudnia (niedziela): godz. 10.00–18.00;
  • 11 grudnia (poniedziałek – dzień dla szkół): godz. 8.00–16.00.
     

UWAGA! Wszystkie aktywności festiwalowe (wymagające i niewymagające rejestracji odbywają się w powyższych godzinach; nie dotyczy Widowiska otwarcia EMNK 2024)

Widowisko otwarcia obchodów EMNK 2024

Siódmej odsłonie ŚFN towarzyszyć będzie ...

panorama Chicago o zachodzie słońca
01.10.2023

Strategie obniżania temperatury w mieście - dachy budynków

Miasta nazywane są przez klimatologów wyspami ciepła. Obszerne betonowe powierzchnie, czarny asfalt, miejskie korki i budynki z cegły i stali – to wszystko sprawia, że miasto zbiera i zatrzymuje ciepło, co sprawia, że w gorące dni temperatura jest tam znacznie wyższa niż na innych terenach.

Wraz ze zmianami klimatu problem staje się coraz dotkliwszy. Osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie miast podejmują różne działania, które zmierzają do złagodzenia sytuacji. Jedna ze...

ściana hieroglifów z Egiptu
24.05.2023

Spotkanie z prof. dr. hab. Andrzejem Niwińskim

„Ludzie – Nauka – Wpływ” to nowy cykl spotkań naukowych, który w maju 2023 roku został powołany przez dr Agatę Sowińską z Instytutu Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Spotkania w ramach tego cyklu będą w tym roku poświęcone starożytnemu Egiptowi. Pierwszym z gości był dr Wojciech Ejsmond z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.

Gościem kolejnego spotkania będzie prof. dr hab. Andrzej Niwiński, egiptolog, pracownik Wydziału Archeologii Uniwersytetu...

Strony