Jesteś tutaj

Grafika promująca Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, pomarańczowe sześciokąty na fioletowym tle
06.12.2023

7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Termin

  •  9 grudnia (sobota): godz. 10.00–18.00;
  • 10 grudnia (niedziela): godz. 10.00–18.00;
  • 11 grudnia (poniedziałek – dzień dla szkół): godz. 8.00–16.00.
     

UWAGA! Wszystkie aktywności festiwalowe (wymagające i niewymagające rejestracji odbywają się w powyższych godzinach; nie dotyczy Widowiska otwarcia EMNK 2024)

Widowisko otwarcia obchodów EMNK 2024

Siódmej odsłonie ŚFN towarzyszyć będzie ...

protest tłumiony przez działania policji - Chiny
27.11.2023

Pierwiastki ziem rzadkich a sytuacja społeczna

Zespół badaczy z Obserwatorium Zadłużenia Globalizacji (l’Observatori del Deute en la Globalització) i Universitat Autònoma de Barcelona opracował i zaprezentował mapę dokumentującą konflikty społeczne i środowiskowe wynikające z obecności na danym obszarze pierwiastków i minerałów pożądanych przez gospodarkę.

To niezwykłe, jak obecność pożądanych przez gospodarkę minerałów wpływa na wodę, glebę, powietrze i zdrowie mieszkańców terenów, na których występują. Ich skutkiem bywa też...

informacje zawarte na plakacie znajdują się w tekście
09.05.2023

84. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

Gościem spotkania, który opowie o tym, jakie miasta są przyjazne życiu człowieka jest Joanna Erbel – socjolożka, ekspertka do spraw mieszkaniowych i budowania miejskiej odporności, członkini zarządu PLZ Spółdzielnia.

Joanna Erbel jest dyrektorką ds. protopii w CoopTech Hub, pierwszym w Polsce centrum technologii spółdzielczych, które stawia sobie za cel tworzenie wspólnoty opartej o zaufanie przez cyfrowy restart spółdzielczości i budowanie lokalnego ekosystemu współpracy. Gościni...

Strony