Jesteś tutaj

10 grudnia 2015 roku gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie prof. Zygmunt S. Derewenda z University of Virginia, który wygłosi popularnonaukowy wykład na temat eboli pt. „Jak walczymy z wirusem Ebola…”. 

Spotkanie  odbędzie się o godz. 10.30 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 9, I piętro, sala audytoryjna).

Prof. Zygmunt Derewenda jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego (1976). Doktoryzował się w zakresie chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŁ. Był pracownikiem naukowo-badawczym w brytyjskim University of York, profesorem biochemii na kanadyjskim University of Alberta. Od 1996 roku jest profesorem fizjologii molekularnej i biofizyki University of Virginia w USA. Wykładał m.in. w Korei Południowej, Australii i na wielu uczelniach w Europie i USA.

Prof. Zygmunt Derewenda jest specjalistą w zakresie biologii molekularnej i krystalografii białek, zajmuje się szeroką tematyką, która obejmuje m.in. problematykę kurczliwości mięśni gładkich i etiologii nadciśnienia oraz badania nad nowymi lekami przeciwko wirusowi Ebola.

 

Foto: By CDC/ Dr. Frederick A. Murphy [Public domain], via Wikimedia Commons
Słowa kluczowe (tagi):