Jesteś tutaj

Efektywność energetyczna, jakość i ochrona powietrza, adaptacja do zmian klimatu – to tylko niektóre z tematów, które będą poruszone podczas Metropolitalnych Dni Energii.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 24 września 2021 r. od dwóch równoległych konferencji organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach:

- „Efektywność energetyczna w szkole i w domu” – kongres uczniów metropolitalnych szkół ponadpodstawowych prowadzących kierunki związane z energetyką i ochroną środowiska,
- „Efektywność energetyczna w gminie – wyzwania a możliwości” – konferencja dla przedstawicieli lokalnych samorządów, podczas której odbędzie się otwarte posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Podczas kongresu uczniów szkół ponadpodstawowych wykład pt. „Jakość powietrza a źródła jego zanieczyszczeń” wygłosi dr hab. Mariola Jabłońska, prof. UŚ – dyrektor Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestnicy będą mogli również odwiedzić stoisko UŚ.

Metropolitalne Dni Energii to piknik rodzinny, który zapewnia nie tylko doskonałą rozrywkę, ale jest również okazją do poznania wielu praktycznych informacji. W programie wydarzenia zaplanowano liczne konkursy, zabawy i warsztaty edukacyjne, prezentacje szkół ponadpodstawowych i uczelni, stoiska informacyjne dotyczące uchwały antysmogowej czy dofinansowań wymiany kotłów c.o., a także występy artystyczne. 

Wszystkie szczegóły są dostępne na fanpage'u wydarzenia oraz stronie internetowej.

solary wystawione na gromadzenie energii słonecznej