Jesteś tutaj

Wykład ks. dr. Grzegorz Strzelczyka „Chrześcijaństwo: paradoksy wybrane – Nie-prawo” odbył się 23 listopada 2017 roku i był częścią cyklu wykładów mistrzowskich Uniwersytetu Śląskiego.

Ks. dr Grzegorz Strzelczyk jest teologiem pracującym jako adiunkt w Katedrze Teologii Dogmatycznej i Duchowości na Wydziale Teologicznym UŚ (w latach 2008–2012 prodziekan ds. nauki). Jego głównym zainteresowaniem badawczym jest chrystologia, a zwłaszcza problemy współczesnych reinterpretacji klasycznej chrystologii dogmatycznej, historia teologii (metody teologicznej), kwestia związku teologii z doświadczeniem oraz wykorzystanie nowych technologii do wsparcia „warsztatu” teologicznego. Od 2012 roku sprawuje funkcję sekretarza II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Współzałożyciel i stały współpracownik kanału boska.tv.

Pierwszy wykład ks. dr Grzegorza Strzelczyka w ramach cyklu (wideo)

Wykłady mistrzowskie to jedna z inicjatyw uświetniających jubileusz 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od listopada 2017 roku 12 wybitnych naukowców śląskiej uczelni w swoich wykładach przybliża rzeczywistość w ujęciu jednej z 12 dyscyplin.

 

Ks. dr Grzegorz Strzelczyk
Słowa kluczowe (tagi):