22 maja 2015 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Zielony jest cool”

Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży. W programie zaplanowano wykłady, zajęcia laboratoryjne i warsztatowe, pokazy oraz konkursy, które odbywać się będą na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie, Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz w GEOsferze w Jaworznie.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Piotr Skubała z Katedry Ekologii UŚ, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie „Czy czeka nas świetlana przyszłość?”. Ponadto w programie przewidziano prelekcję mgr. Wojciecha Zarzyckiego pt. „O roślinach pů ślůnsku”, która zostanie wygłoszona w etnolekcie śląskim. Referat będzie poświęcony tematyce znaczenia wartości przyrodniczych w życiu Ślązaków i brzmieniu śląskich nazw roślin.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ prof. dr hab. Iwona Szarejko. Obchody „Fascynującego Świata Roślin” są częścią międzynarodowego przedsięwzięcia „Fascination of Plants Day”, odbywającego się pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organization).

 

 

Słowa kluczowe (tagi):