Jesteś tutaj

Do 25 lutego 2016 roku trwa rejestracja trzyosobowych drużyn, które chcą wziąć udział w 8. edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Eliminacje odbędą się 28 lutego, a finał zaplanowano na 9–10 kwietnia. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej konkursu www.deadline24.pl

Deadline24 to międzynarodowy maraton programistyczny organizowany od 2009 roku przez firmę Future Processing. Finał konkursu polega na rywalizacji trzyosobowych drużyn, zmagających się z zadaniami algorytmicznymi przez 24 godziny.

Maraton podzielony jest na dwa etapy. Eliminacje rozpoczną się 28 lutego punktualnie o godzinie 9.00. Przez 5 godzin zegarowych drużyny będą zmagać się z rozwiązywaniem zadań i generowaniem odpowiedzi, ocenianych przez serwer sprawdzający. Ten etap konkursu przebiega zdalnie. Do finału zapraszane są najlepsze drużyny spośród tych, które wezmą udział w eliminacjach. Finał odbędzie się potrwa nieprzerwanie przez 24 godziny.

Maraton Deadline24 jest organizowany w miejscach wpisujących się w przemysłowy charakter województwa śląskiego. W minionych latach maraton odbył się m.in. 320 metrów pod ziemią w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”, w Zabytkowej Kopalni „Ludwik” w Zabrzu oraz w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

Zeszłoroczna edycja maratonu zgromadziła ponad 1000 uczestników z kilkunastu krajów świata. W eliminacjach rywalizowali ze sobą reprezentanci Polski, Czech, Ukrainy, Serbii, Łotwy, Słowacji, Rosji, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Węgier, Nigerii, a także Tajwanu i Indii. Wśród uczestników znaleźli się pracownicy takich firm, jak m.in. Google, Ericsson, Bank Zachodni WBK, Facebook, Microsoft, Wirtualna Polska, Grupa Unity, InsERT, Nokia oraz Prezi.

Partnerami 8. edycji maratonu programistycznego Deadline24 są Muzeum Śląskie w Katowicach (nowy kompleks znajduje się na terenach dawnej kopalni, a główna część przestrzeni ekspozycyjnych zlokalizowana jest pod ziemią) oraz Miasto Katowice, będące jednym z najważniejszych ośrodków nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, w którym dominującą rolę stanowią usługi IT.

Firma Future Processing – organizator Deadline24 – zajmuje się wytwarzaniem najwyższej jakości systemów informatycznych dla biznesu i przemysłu. Firma znajduje się w czołówce zestawienia Deloitte dla najszybciej rozwijających się spółek technologicznych Europy Środkowej „Technology Fast 50”.

8. edycja międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24