14 listopada 2017 roku o godz. 17.30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbędzie się XLVI spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

Organizatorami spotkania są prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. W programie wydarzenia zaplanowano projekcję filmu Między lodem a niebem, najnowszego obrazu Luca Jacqueta, twórcy nagrodzonego Oscarem Marszu Pingwinów i panel dyskusyjny z udziałem dr Aleksandry Kardaś, fizyczki atmosfery, ekspertki ds. klimatu, popularyzatorki nauki, specjalistki od transferu radiacyjnego w atmosferze oraz od nauczania o procesach i zjawiskach atmosferycznych, współtwórczyni portalu popularno-naukowego „Nauka o klimacie”.

Film Między lodem a niebem to zrealizowany z rozmachem hymn na cześć naszej planety. Przedstawia inspirującą historię Claude’a Loriusa, badacza lodowców, który całe życie poświęcił poznawaniu tajemnic Antarktydy, by dociec prawdy. W wieku 23 lat po raz pierwszy dotarł na Antarktydę. Obecnie ma 82 lata i ponad 20 ekspedycji polarnych za sobą. Jako pierwszy dowiódł związku między ociepleniem klimatu, a wytwarzaniem dwutlenku węgla przez ludzi. Francuski dokument to piękny film o determinacji, pasji i przygodzie, jaką jest nauka. Ten film to dużo więcej niż tylko „kolejny dokument o zmianie klimatu”, to wspaniała i poruszająca historia człowieka, który odkrywa naukowe tropy mogące zmienić bieg świata – tylko po to, by zniknąć potem w odmętach historii w imię globalnej zgody.

Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Spotkania organizowane w jego ramach mają inspirować, zachęcać do aktywności, wspierać oddolne inicjatywy oraz przyczyniać się do budowania kręgu osób angażujących się w pracę na rzecz przyrody i człowieka.

Szczegółowe informacje na temat Klubu Myśli Ekologicznej dostępne są na stronie: www.klubmysliekologicznej.pl oraz na Facebooku.

Zaproszenie (pdf)

XLVI spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej