Jesteś tutaj

Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do udziału w XI edycji „Nocy Biologów”, która przebiegać będzie pod hasłem przewodnim „Różnorodność biologiczna – od genu do ekosystemu”, co wpisuje się w rezolucję Parlamentu Europejskiego z dn. 6 czerwca 2021 na rzecz bioróżnorodności 2030.

XI Noc Biologów rozpocznie się 21 stycznia 2022 roku. Podczas warsztatów i spotkań prowadzonych online naukowcy z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego przybliżą zagadnienia, jakimi na co dzień zajmują się w ramach pracy badawczej. Transmisje udostępnione zostaną na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego oraz na Facebooku Wydziału.

Druga część XI edycji Nocy Biologów rozpocznie się 18 maja 2022 roku pod hasłem „Noc Biologów na bis!”. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pikniku naukowym. Ponadto w budynku Wydziału Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu zorganizowane zostaną warsztaty i zajęcia laboratoryjne dla młodzieży. Spotkanie połączone zostanie z towarzyszącym mu wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu pt. „Fascination of Plants Day”.

XI edycję Nocy Biologów zakończy, przewidziany na czerwiec 2022 roku, wernisaż fotografii artystycznej na temat bioróżnorodności.

Aktualności związane z wydarzeniem można śledzić na stronie Wydziału Nauk Przyrodniczych lub tutaj.

grafika XI edycji Nocy Biologów
plakat informacyjny XI edycji Nocy Biologów
Słowa kluczowe (tagi):