30 listopada 2017 roku o godz. 16.00 w Willi Caro w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się spotkanie Polskiej Akademii Umiejętności w ramach „Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej”. Gościem będzie prof. zw. dr hab. Tadeusz Niedźwiedź z Katedry Klimatologii Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosi wykład pt. „Ekstremalne zjawiska pogodowe  i anomalie klimatyczne”.

Prof. Tadeusz Niedźwiedź jest klimatologiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, przez osiemnaście lat kierował Katedrą Klimatologii na Wydziale Nauk Społeczenych Uniwersytetu Śląskiego. Odbył staże naukowe m.in w Austrii, Francji, Grecji czy w USA. Brał udział w wyprawach badawczych na Spitsbergen (Norwegia) oraz w góry Changaj (Mongolia). Jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności i wielu innych towarzystw naukowych.

W ramach inicjatywy „Wszechnica Naukowo-Kulturalna” organizowany jest cykl wykładów na temat najnowszych osiągnięć nauki oraz problemów kulturowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wykład pt. „Ekstremalne zjawiska pogodowe i anomalie klimatyczne”
Prof. zw. dr hab. Tadeusz Niedźwiedź z Katedry Klimatologii Uniwersytetu Śląskiego. Fot. Małgorzata Kłoskowicz