W środę 16 maja 2018 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 19. edycji seminariów Instytutu Filozofii i Instytutu Fizyki UŚ z cylku "Problemy granic w filozofii i nauce".

„Problem granic poznania w tradycji niemieckiego transcendentalizmu” to tytuł wykładu, który wygłoszą pracownicy Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego: zastępca dyrektora instytutu dr hab. Tomasz Kubalica oraz dr Alicja Pietras. Wystąpienie będzie próbą prezentacji sposobu, w jaki przewodni problem seminarium dotyczący granic wiedzy analizowany jest w badaniach prowadzonych przez przedstawicieli Zakładu Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej UŚ skupionych wokół tradycji niemieckiej filozofii transcendentalnej.

Streszczenie wykładu (pdf).

plakat cyklu "Problemy granic w filozofii i nauce