Jesteś tutaj

26 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w sali audytoryjnej nr II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się wykład dr. Tomasza Rożka –  dziennikarza, fizyka, popularyzatora nauki pt. „Jak mówić, żeby zostać zrozumianym?”

Dr Rożek tak zapowiada swoje wystąpienie: „Mówić człowiek uczy się w wieku 2–3 lat. Ale przemawianie, to coś zupełnie innego. Jak mówić o nauce, żeby zostać (dobrze) zrozumianym? I jak robić to w nowych mediach? Internet to specyficzne miejsce i wymaga specyficznego języka. Warto się go nauczyć. Po co? Dla młodych ludzi internet to nie e-mail i strona www. To niemal kontynent, na którym funkcjonują. Po to, by porozumieć się z „tubylcami” trzeba nauczyć się ich języka i poznać zwyczaje. W czasie spotkania podzielę się swoimi doświadczeniami w popularyzacji nauki, którą prowadzę głownie przez nowe media.”

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie katowickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego.