Jesteś tutaj

Już po raz siódmy Uniwersytet Śląski zaprasza do uczestnictwa w wykładach organizowanych w ramach światowego Tygodnia Mózgu. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane neurobiologią, kognitywistyką i psychologią

Wykłady odbywają się w dniach 14–18.03.2016 o godzinie 17.00 w sali wykładowej CINiBA.

Program wykładów:

poniedziałek 14 marca
dr Mateusz Hohol (Zakład Logiki i Kognitywistyki, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk): „Mózg geometryczny – od orientacji przestrzennej do matematyki”

wtorek 15 marca
dr Rafał Czajkowski (Pracownia Pamięci Przestrzennej, Zakład Neurobiologii Molekularnej i Komórkowej, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN): „System pamięci przestrzennej – jak mózg tworzy mapy?”

środa 16 marca
mgr Karol Małota (Katedra Histologii i Embriologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ): „Obrazowanie mózgu od skali makro do skali micro”

czwartek 17 marca
dr Łukasz Jach (Zakład Psychologii Zdrowia i Jakości Życia, Instytut Psychologii UŚ): „O łupaniu i gładzeniu kamieni nauki oraz laboratoriach pełnych jaskiniowców w fartuchach”

piątek 18 marca 
dr Przemysław Tomalski (Pracownia Neurokognitywistyki Rozwojowej, Wydział Psychologii, Uniwersytet Warszawski): „Co mózg niemowlaka wie o świecie i jak to badać?”

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe – Wszechnica Śląska.

 

Tydzień Mózgu w Katowicach 2016