Wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii spotkają się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego podczas kolejnej edycji międzynarodowej wystawy i giełdy minerałów, skał i skamieniałości.

LXIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości odbędzie się 30 i 31 marca 2019 roku. W trakcie wiosennej giełdy wystawcy zaprezentują kolekcje pochodzących z różnych miejsc na świecie skał, meteorytów, minerałów i skamieniałości. Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko poznać barwny i zróżnicowany świat minerałów, ale także zobaczyć kamienie szlachetne w ich naturalnej postaci oraz oszlifowane w wyrobach biżuteryjnych. Prezentacja skamieniałości pozwoli poznać część historii rozwoju życia na Ziemi, a meteoryty – dowiedzieć się, jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

Tradycyjnie wystawie i giełdzie towarzyszyć będzie sesja gemmologiczno-paleontologiczna. LXIII Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 roku o godz. 17.00  w Międzywydziałowej Auli przy Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowicu (ul. Będzińska 60).

Program sesji:

  • "Detektory syntetycznych diamentów jubilerskich" – dr Włodzimierz Łapot (WNoZ UŚ),
  • "Geolodzy w krainie kaktusów" – mgr Barbara Bezkorowajna-Niemiec,
  • "Ewolucja. Komunikacja" - spektakl multimedialny – dr Andrzej Boczarowski (WNoZ UŚ).
     

 

 

LXIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości