Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Katedra Slawistyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu mają zaszczyt zaprosić na II edycję Wykładów Mistrzów zatytułowaną "Debata Mistrzów: Edukacja dla klimatu". Wydarzenie będzie transmitowane na platformie MS Teams, 6 maja 2021 r. w godz. 13:15–15:15.

To kolejne spotkanie otwarte w ramach projektu "Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje". Jego celem jest przybliżenie problematyki zmian klimatycznych oraz przeformułowanie zadań współczesnej humanistyki w krajach V4 i na świecie. Tym razem organizatorzy zapraszają na debatę, w której będą uczestniczyć twórcy kultury i specjaliści z zakresu humanistyki środowiskowej oraz edukacji dla klimatu: dr hab. Julia Fiedorczuk-Glinecka (Uniwersytet Warszawski) oraz Filip Springer – reporter i fotograf – założyciele pierwszej w Polsce Szkoły Ekopoetyki, dr hab. prof. UZ Magdalena Steciąg (Uniwersytet Zielonogórski), zajmująca się dyskursem ekologicznym. Uniwersytet Śląski będzie reprezentował Rektor uczelni prof. dr hab. Ryszard Koziołek, będący zarazem gospodarzem spotkania.

Wydarzenie otworzy dr hab. prof. UP Ivana Dobrotová – kierowniczka Zakładu Polonistyki w Katedrze Slawistyki Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny lecz jest prowadzona rejestracja uczestników. Zapisów można dokonać do 5 maja br. pod adresem mailowym: rejestracjaV4@us.edu.pl . W treści zgłoszenia prosi się o podanie swojego imienia i nazwiska oraz przynależności do jednej z grup: student/studentka, uczennica/uczeń, doktorant/doktorantka, nauczyciel akademicki, nauczyciel. W odpowiedzi na zgłoszenie organizatorzy prześlą link do spotkania.

Osoby zainteresowane otrzymają zaświadczenie o udziale w II edycji Wykładów mistrzowskich.

Edukacja dla klimatu to konieczność!

plakat informacyjny