Jesteś tutaj

18 marca 2015 r. o godz. 15.30 w sali audytoryjnej nr 2 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się wykład pt. „Elektroenergetyka polska – wybrane zagadnienia”, który wygłosi dr hab. inż. Maksymilian Przygrodzki z Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów Politechniki Śląskiej

W ramach wykładu zostanie scharakteryzowany system elektroenergetyczny w Polsce, jego zasoby, organizacja i sposób działania. Opisany zostanie sposób ukształtowania zapotrzebowania na energię elektryczną, pokrycie potrzeb odbiorców i praca źródeł wytwarzających energię. W tym obszarze zostaną przedstawione odnawialne źródła energii, ich sposób funkcjonowania i uwarunkowania pracy, a prezentowane wielkości zostaną odniesione do statystyk innych krajów europejskich.

Dr hab. inż. Maksymilian Przygrodzki wyjaśni ponadto zasady powiązania z warunkami środowiskowymi i wynikające stąd możliwości zbilansowania energii elektrycznej wytworzonej w istniejących i planowanych źródłach.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki.

Foto: pixabay.com
Słowa kluczowe (tagi):