Od 17 do 22 maja w Krakowie odbędzie się trzecia edycja Copernicus Festival

Trzecia edycja Copernicus Festival dotyczyć będzie różnych wymiarów piękna. Nie zdajemy sobie często sprawy, jak kluczową rolę w kulturze odgrywa piękno: cementuje związki między ludźmi, zmienia przestrzeń publiczną, wzbogaca nasze postrzeganie rzeczywistości, zaś artyści dostarczają nam nie tylko emocjonalnych uniesień, ale i powodów do głębokich przemyśleń. Piękno stanowi także jedno z kryteriów prawdy w nauce, a w sztuce religijnej pozwala dosięgnąć transcendencji.

Organizatorzy przygotowali liczne wykłady, spotkania z ciekawymi gośćmi, wystawy, debaty, pokazy filmów i koncert "Od Bacha do Banacha". Na festiwal zaproszono gwiazdy światowej nauki: Semira Zekiego, Gregory'ego Chaitina, Juliana Barboura i Jerzego Vetulaniego, a także wybitnych pisarzy i artystów m.in. Johna Banville’a i Stefana Chwina.

Organizowany corocznie Copernicus Festiwal ma na celu pokazanie różnych wymiarów obecności nauki w kulturze. Wzorowany jest na World Science Festival, który co roku odbywa się w Nowym Jorku, gromadząc najlepszych światowych naukowców i rzesze uczestników.

Program festiwalu można znaleźć na stronie:https://www.copernicusfestival.com

Copernicus Festival 2016