Jesteś tutaj

6 czerwca 2024 roku o godz. 9.30 na auli im. A. Pawlikowskiego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, Katowice) odbędzie się druga edycja konferencji poświęcona rozwojowi sztucznej inteligencji w Polsce.

Bezprecedensowe szanse biznesowe, niewyobrażalne nigdy wcześniej możliwości technologiczne, a także pytania, których nigdy dotąd nie musieliśmy sobie zadawać – to wszystko niesie za sobą rozwój sztucznej inteligencji. Zmiany technologiczne zachodzą tak szybko, że w codziennym pędzie trudno za nimi nadążyć. Być może nadzór nad rozwojem sztucznej inteligencji warto by zlecić sztucznej inteligencji. Ale czy to na pewno dobry pomysł?

6 czerwca w Katowicach spotkają się najwybitniejsi przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji rządowej, aby wspólnie porozmawiać o potrzebach i wyzwaniach związanych z nową rewolucją technologiczną. Podczas #AIChallenger Forum po raz pierwszy zaprezentujemy wspólny pomysł na Nową Strategię Dla Rozwoju Sztucznej Inteligencji oraz porozmawiamy o jej szczegółach z ekspertami zaangażowanymi w tworzenie rozwiązań AI.

Wśród tematów dyskusji znajdą się m.in.

  • etyka a AI –  czy sztuczna inteligencja może działać w prawdziwie etyczny sposób,
  • kto ponosi odpowiedzialność za działania algorytmu, wyzwania i rekomendacje polskiej drogi do AI,
  • jak AI zmienia naukę,
  • cyberbezpieczeństwo.
     

W trakcie konferencji nastąpi oficjalne ogłoszenie tegorocznego laureata Nagrody Cyfrowy Orzeł. To wyróżnienie polskiej branży cyfrowej reprezentowanej przez Związek Cyfrowa Polska dla przedstawicieli administracji publicznej i instytucji, którzy z sukcesem angażują się w rozwój tego sektora w Polsce.

Szczegółowy harmonogram konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorami spotkania są: Związek Cyfrowa Polska oraz projekt Cyber Science (Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, NASK).

grafika organizatorów