Jesteś tutaj

Klub Myśli Ekologicznej organizuje 86. spotkanie. Wydarzenie odbędzie się 20 września 2023 roku w Kinoteatrze Rialto w Katowicach o godz. 17.30.

Adam Wajrak, gość spotkania, jest autorem ponad 700 artykułów i kilku książek, m.in. „(Za)piski Wajraka", „Zwierzaki Wajraka", „Kuna za Kaloryferem", „Wilki” oraz „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”. Współtworzył wiele programów telewizyjnych poświęconych przyrodzie. W swojej karierze współpracował m.in. z Animal Planet. Prowadził w TVP2 program „Wajrak na tropie”, uruchomił autorski kanał na YouTube pt. „Tropem Wajraka”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń, jak np. nagrody im. Alfreda Lityńskiego, nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, został mu przyznany również Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Poza podglądaniem zwierząt w Polsce, uwielbia wyprawy polarne.

Prowadzącymi spotkanie są prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ekolog, akarolog, etyk środowiskowy, edukator ekologiczny, działacz na rzecz ochrony przyrody, aktywista klimatyczny oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, psycholog, aktywista ekologiczny, trener treningu psychologicznego, ekofilozof skoncentrowany na głębokiej ekologii, autor książek i artykułów poświęconych relacji człowiek – przyroda.

Udział w wydarzeniu jest możliwy również online za pośrednictwem Facebooka i platformy YouTube. Kontakt z widzami zapewnia Barbara Wojtaszek – prezeska Fundacji Klub Myśli Ekologicznej, polonistka i anglistka, edukatorka ekologiczna i aktywistka Śląskiego Ruchu Klimatycznego. 

Organizatorami wydarzenia są:
– Klub Myśli Ekologicznej,
– Metropolia GZM,
– Uniwersytet Śląski w Katowicach,
– Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego,
– Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.

Patronat medialny obejmują:
– Gazeta Uniwersytecka UŚ w Katowicach,
– Miesięcznik Dzikie Życie,
– Miesięcznik AURA,
– Kwartalnik Ekologia,
– Edukacja Etyczna,
– Śląska Opinia,
– Europe Direct Śląskie.

 

 

informacje zawarte na grafice znajdują się w artykule