Tegoroczna edycja Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim Będzie odbywała się 13 i 14 marca 2019 roku

Tradycyjnie w marcu na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego organizowane jest Święto Liczby Pi. Na program wydarzenia składają się interesujące wykłady popularnonaukowe, różnorodne warsztaty, a także pokazy i konkursy z nagrodami. Spotkania adresowane są nie tylko do kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, ale także studentów, nauczycieli i absolwentów.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 14 marca 2019 roku o godz. 9.42 (czyli 3 x 3,14). Termin nie jest wybrany przypadkowo, nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14, czyli pierwsze trzy cyfry liczby π. Pomysł obchodów święta powstał bowiem w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych. 14 marca przypada także rocznica urodzin Alberta Einsteina, wybinego fizyka, lauretata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki (1921), twórcy szczególnej i ogólnej teorii względności. 

Na Uniwersytecie Śląskim wydarzenie zostanie zorganizowane po raz trzynasty, a spotkania odbywać będą się na terenie kampusu w Katowicach. W bogatym programie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, zarówno pasjonaci, jak i osoby, które chciałyby dopiero odkryć urok nauk ścisłych i przyrodniczych. Tegoroczne święto potrwa dwa dni (14 i 15 marca), a zainauguruje je wykład prof. dr. hab. Pawła Walczaka pt. „Trochę o triangulacjach wielokątów i wielościanów”.

Harmonogram spotkań jest dostępny na stronie: swietopi.pl/harmonogram, program jest aktualizowany na bieżąco. Na niektóre zajęcia wymagane są zapisy. Więcej informacji na ten temat na stronie: www.swietopi.pl

XIII Święto Liczby Pi
Słowa kluczowe (tagi):