Jesteś tutaj

15 czerwca br. Klub Myśli Ekologicznej zaprasza na 69. spotkanie nt. "Ziemia - nasz jedyny, wspólny dom". 


Gościem 69. spotkania Klubu Myśli Ekologicznej będzie Ewa Ewart - dziennikarka i producentka filmów dokumentalnych.

Ewa Ewart urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła w Wielkiej Brytanii, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne. Jej filmy ujawniły nowe informacje o kwestiach takich, jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii. Film pt. „Klątwa Obfitości” pokazuje konsekwencje eksploatacji złóż ropy dla mieszkańców Parku Yasuni w Ekwadorze i stawia pytanie, czym ryzykujemy, jeżeli radykalnie nie zmienimy swojego podejścia do wydobycia ropy naftowej na świecie.

Od kilku lat Ewa Ewart jest prezenterką pasma filmów dokumentalnych o tematyce zagranicznej w TVN24 i TVN24Bis. Jest także mówcą motywacyjnym dla różnych grup odbiorczych, z którymi dzieli się swoim doświadczeniami, opisanymi w książce „Widziałam”.

Spotkanie poprowadzą prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot).

Organizatorami wydarzenia są Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, a także Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Zaś patronat medialny obejmują: Gazeta Uniwersytecka UŚ w Katowicach, Miesięcznik "Dzikie Życie", Miesięcznik AURA, Rocznik Edukacja Etyczna UP w Krakowie i Kwartalnik "Ekologia". 
 

Ze względu na panujące warunki pandemiczne, spotkanie dbędzie transmitowane online na kanale Facebook oraz YouTube.

plakat Klubu Myśli Ekologicznej