Jesteś tutaj

Klub Myśli Ekologicznej zaprasza na 68. spotkanie. Tym razem gościem będzie prof. Ladislav Miko – były minister środowiska Republiki Czeskiej, obecnie zastępca dyrektora generalnego w Departamencie Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej.

Prof. Ladislav MIKO jest czeskim biologem i uznanym akarologiem, zastępcą Dyrektora Generalnego ds. łańcucha żywnościowego w Departamencie Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej (DG SANTE) (2014–2015 – Dyrektor Generalny). Jego portfolio obejmuje kwestie bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu żywnościowym, w tym zdrowie roślin i zwierząt, pestycydy, biotechnologia, higiena żywności, odżywianie i zrównoważony rozwój żywności. Dyrektor ds. Przyrody (2005–2010) w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej. Na tym stanowisku odpowiadał za prace Dyrekcji Generalnej w zakresie przyrody i różnorodności biologicznej, rolnictwa, gleb i lasów. Profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Karola i Uniwersytecie Przyrodniczym w Pradze, profesor gościnny Uniwersytetu w Antwerpii. Założyciel Partii Zielonych na Słowacji.

Spotkanie poprowadzą prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik, Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

Organizatorami spotkania są Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach, zaś patronat medialny obejmuje Gazeta Uniwersytecka UŚ wraz z Miesięcznikiem "Dzikie Życie".

Ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną, spotkanie będzie transmitowane online na stronie Facebook (w języku po angielskim) i platfomie YouTube (tłumaczone na język polski).

Klub Myśli Ekologicznej
Słowa kluczowe (tagi):