Jesteś tutaj

Coroczny Festiwal Nauki to największe przedsięwzięcie organizowane na terenie województwa śląskiego, wspierające uczniów szkół ponadgimnazjalnych w podjęciu decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia oraz promujące naukę i kulturę studencką

To także niepowtarzalna okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim. W ramach festiwalu studenci i doktoranci przygotowują rokrocznie wiele atrakcji i imprez towarzyszących, spotkań z naukowcami, pokazów eksperymentów oraz prezentacji swoich naukowych pasji. Zachęcają również do studiowania na swoich wydziałach. Od początku istnienia tej imprezy największym zainteresowaniem cieszy się Jarmark Wiedzy, który dotąd odbywał się na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. W 2015 roku Jarmark Wiedzy przeniesie się na katowicki rynek (14 kwietnia). W przygotowanie Jarmarku Wiedzy włączają się przede wszystkim członkowie kół naukowych działających na poszczególnych wydziałach.

W ramach wydarzenia 13 kwietnia o godz. 13:00  w auli Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ zaplanowano debatę rektorów "Czy warto studiować w XXI wieku?". Zmierzą się w niej: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk i JM Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Szaflarski.

W tym roku Studencki Festiwal Nauki zdecydowały się zorganizować wspólnie: Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Na wydarzenie organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Katowic i okolic, uczniów szkół podstawowych, ginazjalistów i licealistów, a także studentów. 

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/events/803964216338627/