Jesteś tutaj

11 kwietnia 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Wielowymiarowość stosunków międzynarodowych. Współpraca i rywalizacja w przestrzeni międzynarodowej na przykładzie sytuacji w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej” 

Nadrzędnym celem konferencji jest promowanie regionu Bliskiego Wschodu w Polsce poprzez przybliżenie uczestnikom różnorodnych uwarunkowań funkcjonowania tego rejonu świata. Tylko dzięki pogłębianiu wiedzy o odmiennych kulturach można przezwyciężyć stereotypowe myślenie o państwach nieeuropejskich oraz pogłębiać współpracę międzynarodową. 

Wydarzenie skierowane jest nie tylko do studentów, pracowników naukowych oraz szeroko rozumianego środowiska naukowego, ale przede wszystkim do wszystkich tych, którzy interesują się obszarem Bliskiego Wschodu w stosunkach międzynarodowych, a także pasjonatów i podróżników pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu uwarunkowań kulturalnych, społecznych, politycznych oraz ekonomicznych państw regionu.

Organizatorem wydarzenia jest Interdyscyplinarne Koło Nauk Społecznych UŚ. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk i prezydent Katowic dr Marcin Krupa.
 

 

Konferencja naukowa „Wielowymiarowość stosunków międzynarodowych. Współpraca i rywalizacja w przestrzeni międzynarodowej na przykładzie sytuacji w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej”
Słowa kluczowe (tagi):