Od 22 do 26 kwietnia 2024 roku na kampusie chorzowskim Uniwersytetu Śląskiego (ul. 75. Pułku Piechoty 1A) można oglądać wystawę „Accelerating Science”.

Wystawa „Accelerating Science” w całości poświęcona  jest CERN-owi czyli Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Na wystawie można będzie zobaczyć strefę Big Bang opowiadającą o historii wszechświata, strefę cząstek, w której zostanie pokazana budowa materii, obszar badawczy CERN-u, ukazujący, jak badane są cząstki w wielkim zderzaczu hadronów. 

Uczestnicy będą mogli przenieść się w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych. Na wystawie będą trzy kapsuły, w których znajdą się m.in. gabinet fizyki teoretycznej czy kącik dla dzieci. Interaktywne stanowiska, prezentacje eksperymentów i spotkania z naukowcami pozwolą zgłębić wiedzę na temat najnowszych odkryć w tej dziedzinie fizyki, otwierając drzwi do tajemniczego świata mikrokosmosu.

Prowadzący: Fizycy zespołu badawczego „Fizyka jądrowa w badaniach oddziaływań i jej zastosowania”

Na wystawie wykorzystano animacje, filmy wideo i media interaktywne, aby zainspirować i zachwycić zwiedzających cudami nauki i technologii. Odwiedzając wystawę będzie można doświadczyć świata cząstek elementarnych i niezwykle wysokich energii.

Na wystawę obowiązują zapisy: https://formularze.us.edu.pl/site/index/840

Grafika abstrakcyjna ilustrująca wystawę „Accelerating Science”