Jesteś tutaj

Od 1 do 31 sierpnia 2022 roku w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie trwa wystawa „100 lat Polskiego Towarzystwa Botanicznego”. 

Ekspozycja została zorganizowana dla upamiętnienia zasług polskich botaników dla światowej nauki, a także przybliżenia rozwoju botaniki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Jest ona prezentowana w postaci siedemnastu kolorowych posterów, ukazujących spektrum różnorodnych zainteresowań naukowych botaników w Polsce. Jej celem jest zaintrygowanie odbiorców estetyką i nietypowymi ujęciami fotografii przedstawiających obiekty badań botanicznych. Na tablicach ukazane są w dużym zbliżeniu rośliny, glony, grzyby i porosty.

Zdjęcia będzie można oglądać w GEOsferze do 31 sierpnia. W późniejszym terminie wystawa będzie do obejrzenia, kolejno w:

Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach,
Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu,
Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Ekspozycja wpisuje się w obchody Roku Botaniki, upamiętniającego 100. rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Wydarzenie organizuje Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Patronat honorowy nad wystawą objął rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

zbliżenie na kwiat słonecznik, domena: pixabay.com