Jesteś tutaj

79. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej odbędzie się 18 października 2022 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA, ul. Bankowa 11a) w Katowicach.

Gośćmi kolejnego spotkania miłośników przyrody będą aktywiści Inicjatywy Dzikie Karpaty, którzy od wielu lat poprzez różne akcje w terenie działają ku powstaniu Turnickiego Parku Narodowego – Łukasz Synowiecki oraz Ewelina Głowacka. 

Łukasz Synowiecki jest z wykształcenia pracownikiem socjalnym. Od najmłodszych lat interesują go biologia i podróże. Na co dzień udziela się jako aktywista Obozu dla Puszczy, Inicjatywy Dzikie Karpaty i ruchów antyłowieckich. Od lat związany jest z Podlasiem, a od 7 lat mieszka w Puszczy Białowieskiej. 

Ewelina Głowacka to absolwentka literaturoznawstwa i filozofii, od kilku lat zaangażowana w obronę przyrody. Współorganizowała strajki klimatyczne, a obecnie działa w Inicjatywie Dzikie Karpaty.

Spotkanie odbędzie się w CINiBA o godz. 17.30. Będzie również możliwość uczestnictwa poprzez kanał YouTube lub platformę Facebook.

Spotkanie poprowadzą prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. 

Wśród organizatorów znajduje się Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje m.in. Gazeta Uniwersytecka UŚ.

Słowa kluczowe (tagi):