31 maja i 1 czerwca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja „STEM Education for Innovation”

Głównym celem konferencji jest wypracowanie rozwiązań zapewniających przyspieszenie rozwoju społecznego, gospodarczego i cywilizacyjnego Polski dzięki lepszemu nauczaniu przedmiotów STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) i skuteczniejszemu rozwijaniu ścieżek kariery w naukach ścisłych i technicznych. Wśród głównych wątków konferencji jest wzmocnienie działań na rzecz uwolnienia potencjału kobiet w obszarze STEM wciąż niewystarczająco wykorzystywanego oraz potrzeby kompetencyjne branży ICT.

Na konferencji wystąpi 60 znakomitych mówców z 15 krajów. Wśród nich: Steven Zipkes, reformator szkolnictwa średniego USA, zdobywca prestiżowej nagrody National STEM Visionary oraz prof. Whitney Hishier, dyrektor Executive Education w University of California, Berkley.

Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki Rankingu STEM wskazującego szkoły, w których najlepiej uczy się matematyki, fizyki, chemii i informatyki.

W otwarciu konferencji uczestniczyć będzie Paul W. Jones, Ambasador USA w Polsce. Partnerami konferencji są Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Nauki Kopernik, Research in Germany oraz takie firmy jak Intel, Siemens, Cisco, ROCHE, Boston Consulting Group, GTECH i Schneider Electric.

Szczegółowy program znajduje się na stronie http://www.leaninstem.pl/conference.

Zapraszamy serdecznie do udziału – formularz rejestracyjny znajduje się TUTAJ.

Czym jest STEM? Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary, przez które ścieżka edukacyjna i zawodowa wiodą do szeroko rozumianej nauki, branży technologicznej i do styku badań z przemysłem.

STEM Education for Innovation