Jesteś tutaj

Od 15 do 17 września 2017 roku Polska już po raz 24. włączy się w akcję „Sprzątanie świata”. Tegoroczna edycja wydarzenia przebiega po hasłem  „Nie ma śmieci – są surowce”.

W tym roku organizatorzy akcji postawili sobie za cel zmianę postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Poza tym będzie to doskonała okazja to przypomnienia o korzyściach płynących z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.

Ruch na rzecz ochrony środowiska „Clean Up the World” zapoczątkował w Australii w 1989 roku tamtejszy biznesmen i żeglarz Ian Kiernan. W Polsce akcję „Sprzątanie świata” zainicjowała pięć lat później Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Od tego momentu co roku w każdy trzeci weekend września tysiące wolontariuszy – dzieci, młodzieży i dorosłych, wszystkich, którym zależy na ochronie środowiska – angażuje się w akcje propagujące ograniczenie powstawanie odpadów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Fundacji Nasza Ziemia.

 

Plakat akcji „Sprzątanie świata – edycja 2017” autorstwa Andrzeja Pągowskiego
Słowa kluczowe (tagi):