Jesteś tutaj

Klub Myśli Ekologicznej serdecznie zaprasza na 67. spotkanie pt. "Zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy". Gościem wieczoru będzie Julia Butterfly Hill, amerykańska aktywistka ekologiczna, pisarka, mówczyni motywacyjna, przez ponad 2 lata zamieszkiwała na olbrzymiej 55-metrowej 1500-letniej sekwoi w Kalifornii broniąc ją przed wycinką. 

Julia Butterfly Hill założyła organizację non-profit „Circle of Life” (jej celem jest dokonanie zmiany interakcji człowieka z naturą) oraz przyczyniła się do powstania projektu „We The Planet”, który wyznacza standardy zielonych festiwali, wydarzeń i tras koncertowych w Stanach Zjednoczonych. Jest współzałożycielką „Engage Network” (organizacja non-profit, która szkoli małe grupy przywódców obywatelskich do pracy na rzecz zmiany społecznej) oraz projektu „What’s Your Tree” (nakłania osoby do znalezienia pasji, która pokieruje ich życiem). Regularnie występuje na kampusach uniwersyteckich, przemawiała w ONZ, stoi na pierwszej linii w kwestiach środowiskowych i sprawiedliwości społecznej na całym świecie. Została uwięziona w Quito w Ekwadorze za protesty przeciwko planowanemu rurociągowi naftowemu, który miał przebiegać przez dziewiczy andyjski las. Pojawia się w wielu filmach i piosenkach, np. Trey Anastasio i Tom Marshall napisali piosenkę „Kissed by Mist” o Hill.

Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia 2021 r. o godz. 19:00. Jego transmisja bedzie dostępna na kanałach YouTube oraz Facebook

Spotkanie poprowadzą prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski) i dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot).

Organizatorami wydarzenia są:
- Klub Myśli Ekologicznej,
- Metropolia GZM,
- Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej