Jesteś tutaj

17 kwietnia 2024 roku na Wydziałach Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu będą się odbywały warsztaty z nowymi technologiami –  Śląsk Zagłębiem Nowych Technologii.

Naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego poprowadzą inspirujące warsztaty i wykłady. To będzie doskonała okazja, aby rozszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności oraz nawiązać cenne kontakty w środowisku technologicznym.

Jak mądrze zauważył Konfucjusz: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem„. Właśnie dlatego nasze warsztaty będą oparte na praktycznych przykładach i interaktywnych zajęciach, które pozwolą uczestnikom lepiej zrozumieć omawiane tematy.

W ramach wydarzenia będzie można również zobaczyć wystawę „Accelerating Science”, która w całości poświęcona jest CERN-owi czyli Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Na wystawie można będzie zobaczyć strefę Big Bang, opowiadającą o historii wszechświata, strefę cząstek, w której zostanie pokazana budowa materii, obszar badawczy CERN-u, ukazujący, jak badane są cząstki w wielkim zderzaczu hadronów.

Wystawa prezentowana będzie w Kampusie Chorzowskim (ul. 75. Pułku Piechoty 1A) od 22 do 26 kwietnia 2024 roku w godzinach przedpołudniowych. 

Wstęp jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Pełny Harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie WNST UŚ.

 

grafika wydarzenia