28 maja 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) odbędzie się seminarium „Z czego polscy prawoznawcy nie zdają sobie sprawy (a powinni)”, podczas którego wykład wygłosi prof. dr hab. Ewa Łętowska – wybitna znawczyni prawa cywilnego, konstytucyjnego, administracyjnego i praw człowieka.

Prof. dr hab. Ewa Łętowska była sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego, pełniła także funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Brała udział w pracach Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, International Human Rights Council, Carter Center i European Foundation of Human Rights. Została uhonorowana tytułem doktora honoris causa – to najwyższe wyróżnienie akademickie przyznały jej trzy uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jest autorką ok. 500 artykułów naukowych.

Wykład będzie podsumowaniem cyklu warsztatów organizowanych przez Koło Naukowe Prawa Cywilnego UŚ.

Fot. pixabay.com