1 grudnia 2023 roku na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie (ul. 75. Pułku Piechoty 1a) odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Rok Kopernika: Kosmos i my”.

Instytut Fizyki im A. Chełkowskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Katowicach organizują dyskusję panelową pn. „Rok Kopernika: Kosmos i my”. Tegoroczne wydarzenie to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko zgłębić tajemnice kosmosu, ale też poznać bliżej życie oraz dokonania Mikołaja Kopernika.

W ramach spotkania zaproszeni naukowcy odkryją przed uczestnikami nieznane fakty z młodości Mikołaja Kopernika. Zabiorą uczestników w podróż przez fascynującą ewolucję Wszechświata. Pokażą, w jaki sposób obserwacje astronomiczne potwierdzają kopernikańską teorię heliocentryczną i przedstawią fascynujące aspekty gwiazd neutronowych. Odkryją sekrety promieniowania kosmicznego i opowiedzą o badaniach prowadzonych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przybliżą także nowoczesne technologie pozwalające na odkrywanie niewidocznych aspektów kosmosu i opowiedzą o kosmosie pełnym nierozwikłanych zagadek.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ptf.us.edu.pl.

Wydarzenie jest bezpłatne, nie obowiązują zapisy.

grafika wydarzenia