Jesteś tutaj

Od 1 do 3 czerwca 2022 roku będzie odbywać się międzynarodowa konferencja poświęcona namysłom nad przyszłością humanistyki oraz edukacji humanistycznej i pokładanej w niej nadziei na stworzenie projektu mogącego przezwyciężyć „kryzysy planetarne”.

Projekt ma charakter międzydyscyplinarny i międzynarodowy, a jego celem jest namysł nad miejscem oraz rolą nowoczesnej humanistyki i edukacji humanistycznej mierzącej się z problemami współczesnego świata: kryzysem klimatycznym, katastrofą ekologiczną czy uchodźstwem klimatycznym. To właśnie edukacja, w tym humanistyczna, znalazła się w niezwykle interesującym momencie, w którym dochodzi do zmiany paradygmatów opowieści o świecie, podających w wątpliwość obowiązujący dotąd antropocentryczny punkt widzenia. Czy i jak edukacja humanistyczna reaguje na przełamywanie dualizmu człowiek-przyroda? Czy zapobiegając kolejnym kryzysom, głosi hasła sprawczości, wolności, odpowiedzialności  sprawiedliwości? 

Celem konferencji GEOlogos jest namysł nad przyszłością humanistyki oraz edukacji humanistycznej i pokładanej w niej nadziei na stworzenie projektu mogącego przezwyciężyć „kryzysy planetarne”.

Program i szczegóły wydarzenia są dostępne na stronie internetowej organizatorów.

mężczyzna z plecakiem stoi na pomoście i patrzy w dal