Jesteś tutaj

18 października 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Profilaktyka HIV/AIDS w Polsce”. Wydarzenie jest częścią projektu pt. „Interaktywny warsztat dotyczący profilaktyki HIV/AIDS z wykorzystaniem elementów psychologicznej pracy z filmem” realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu Pozytywnie Otwarci.

Projekt zaprezentują pracownicy Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego: dr Agnieszka Skorupa z Zakładu Psychologii Ogólnej oraz mgr Michał Brol z Zakładu Psychologii Pracy i Organizacji, a także absolwentka psychologii mgr Anna Pyszkowska.

W spotkaniu udział weźmie m.in. dr Agnieszka Walendzik-Ostrowska z Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach, współautorka książki Pozytywne życie – o profilaktyce HIV/AIDS dla edukatorów. Konferencja będzie także okazją do prezentacji działalności czołowych instytucji działających w obszarze profilaktyki HIV/AIDS. Dr Dagna Kocur z Zakładu Psychologii Społecznej i Środowiskowej UŚ wygłosi wykład pt. „Relacje typu friends with benefits a zagrożenie HIV/AIDS”. W programie wydarzenia zaplanowano również warsztaty dla nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz psychologów. 

Szkolenie organizowane jest w ramach projektów: „Pogromcy mitów – zapobieganie zakażeniom HIV wśród osób o zwiększonym poziomie zachowań ryzykownych” (realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego) oraz „Zdrowie w naszych rękach” (realizowanego przez Urząd Miasta Katowice).

Udział w konferencji oraz warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Program konferencji

 

Logo programu pozytywnie Otwarci
Słowa kluczowe (tagi):