15 listopada 2018 roku w międzywydziałowej auli przy Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) odbędzie się dziesiąta edycja GISday na Uniwersytecie Śląskim.

Międzynarodowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej to coroczne wydarzenie organizowane od 1987 roku, którego inicjatorami są: ESRI, National Geographic Society i Association of American Geographers. Odbywające się w każdą trzecią środę listopada seminaria, warsztaty i pokazy mają na celu zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystania systemów informacji geograficznej oraz osiągnięciami w tej dziedzinie.

W ramach spotkania na Uniwersytecie Śląskim zaplanowano wykłady, zajęcia warsztatowe, sesję posterową, wystawę map cyfrowych oraz prezentacje danych i technologii geoinformacyjnych. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie jest zastosowanie GIS w administracji publicznej, w jaki sposób samoloty bezzałogowe dostarczają danych przestrzennych czy poznać projekt wykorzystania GIS w dydaktyce astronomii.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do młodzieży szkolnej, jak i studentów, doktorantów, pracowników uczelni i wszystkich sympatyków systemów informacji geograficznej. Wykłady są otwarte i bezpłatne.

Program spotkania znajduje się na stronie: gisday.new.us.edu.pl.

GISday 2018
Słowa kluczowe (tagi):