Jesteś tutaj

Na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego (ul. Będzińska 60, Sosnowiec) od godz. 10.00 do 19.00 odbędzie się wydarzenie popularnonaukowe pn. „GeoPiknik na Żylecie”.

W programie przewidziano:

7 wykładów popularnonaukowych, w tym wykłady realizowane w ramach projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki „Akcja popularyzacja”,
13 warsztatów naukowych,
9 stoisk pokazowych,
wystawę fotografii,
zwiedzanie Muzeum Nauk o Ziemi oraz wydziału,
gry i zabawy dla najmłodszych,
quizy dla młodzieży i dorosłych,
grę terenową „W Pogoni za Ziemią”.

W trakcie GeoPikniku na Żylecie będzie się można dowiedzieć m.in. czy zmiany klimatu mają tylko i wyłącznie negatywne skutki, w jakim tempie znikają lodowce oraz  dlaczego superwulkany uważane są za jedno z największych zagrożeń dla ludzkości. Będzie też można zdobyć nowe umiejętności np. tworzenia map cyfrowych, analizy zdjęć satelitarnych i lotniczych, rozróżniania minerałów, syntezowania pigmentów, a także wykonywania pomiarów meteorologicznych, hydrogeologicznych i geofizycznych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem badawczym wykorzystywanym w naukach o Ziemi jak mikroskop skaningowy czy dyfraktometr rentgenowski, a także zobaczyć balon ULKA oraz widok z dachu Żylety.

trójka ludzi obserwuje atrakcje festynu