5 i 6 listopada 2016 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbędzie się LVIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

Do Sosnowca tradycyjnie przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na giełdzie można będzie zobaczyć kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z krajowych pracowni jubilerskich oraz wykonanych w różnych częściach świata.

Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię. Zapraszamy do Sosnowca, gdzie będzie można zobaczyć, jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamienie szlachetne. Skamieniałości pozwalają poznać historię rozwoju życia na Ziemi, natomiast meteoryty pozwalają dowiedzieć się, jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

W ramach wydarzenia w sobotę 5 listopada 2016 roku o godz. 17.00 w Międzywydziałowej Auli przy Wydziale Nauk o Ziemi UŚ odbędzie się LVIII Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna. 

Program:

Kanadyjskie diamenty 20 lat później – dr Włodzimierz Łapot (Uniwersytet Śląski, WNoZ)

Czym zajmuje się geolog w badaniach dna morskiego? – dr hab. prof. UG Leszek Łęczyński (Uniwersytet Gdański, WOiG)

Kopalne uczucia z Roztocza – Stanisław Jachymek

Ewolucja? To proste cz. II Rytmy przyrody, spektakl popularnonaukowy“ – dr Andrzej Boczarowski (Uniwersytet Śląski, WNoZ)

LVIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości
Słowa kluczowe (tagi):