Jesteś tutaj

24 lipca 2015 roku odbędzie się pierwsza polska edycja Dnia Archeologii. Pierwowzorem tego wydarzenia jest brytyjski „Day of Archaeology”, który w tym roku zostanie przeprowadzony już po raz czwarty
 

Obchody będą wirtualne: wszyscy ciekawi będą mogli zadawać pytania, a archeolodzy – opisywać swoją pracę, przemyślenia i popularyzować swoją dziedzinę wiedzy.

Celem Dnia Archeologii jest pokazanie, czym na co dzień zajmują się archeolodzy. Organizatorzy zwracają uwagę, że archeologia to nie tylko wykopaliska, lecz także szereg innych, bardzo nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie metod badawczych. Dzień Archeologii ma też zainicjować zarówno dialog pomiędzy archeologami a społeczeństwem, jak i wspólną dyskusję nad dziedzictwem archeologicznym i archeologią.

Dzień Archeologii to inicjatywa adresowana do każdego – zawodowych archeologów, muzealników, studentów archeologii i jej młodych absolwentów, przede wszystkim zaś do osób zainteresowanych archeologią, ale nie zajmujących się tą nauką zawodowo. Aby móc zabrać głos w dyskusji, trzeba wcześniej założyć swoje konto na stronie obchodów: www.dzienarcheologii.pl. Tam też można znaleźć więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu.

Projekt Dnia Archeologii tworzony jest w ramach Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu, w ramach europejskiego projektu NEARCH (www.nearch.eu), którego celem jest stworzenie dialogu między społeczeństwem a archeologami.

Oficjalny logotyp Dnia Archeologii
Słowa kluczowe (tagi):