Jesteś tutaj

7 lutego 2023 roku o godz. 18.30 odbędzie się 81. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej. Wydarzenie będzie miało charakter online.

Gil Peñalosa – światowy autorytet w dziedzinie tworzenia demokratycznych i przystępnych mieszkańcom przestrzeni miejskich będzie gościem kolejnej odsłony Klubu Myśli Ekologicznej.

Zaproszony ekspert pełni również funkcję przewodniczącego World Urban Parks, jest jednym z dziesięciu „Najbardziej Wpływowych Kanadyjczyków o Hiszpańskich Korzeniach”. Peñalosa realizuje się także jako doradza decydentom i społecznościom na całym świecie, wskazuje, jak tworzyć tętniące życiem miasta i zdrowe społeczności dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci, zdolności i pochodzenia społecznego, ekonomicznego lub etnicznego. Skupia się na projektowaniu i wykorzystywaniu parków i ulic jako wspaniałych miejsc publicznych, a także na promowaniu zrównoważonej mobilności: spacerów, jazdy na rowerze, korzystania z transportu publicznego i nowych zastosowań samochodów. Dwa lata temu znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych urbanistów Planetizen. Jest założycielem i przewodniczącym odnoszącej sukcesy kanadyjskiej organizacji non-profit 8 80 Cities, propagującej tworzenie miejsc przyjaznych zarówno dla ośmio- jak i osiemdziesięciolatków.

Spotkanie z Gilem Peñalosą poprowadzą prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego i dr Ryszard Kulik z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.

Wydarzenie odbędzie się online. Transmisję będzie można śledzić na kanale YouTube oraz serwisie Facebook.

Wśród organizatorów znajduje się również Metropolia GZM.

Patronat medialny obejmuje m.in. Gazeta Uniwersytecka UŚ.

plakat informacyjny