Jesteś tutaj

Kolejny raz w kalendarzu pojawia się wydarzenie, którego data dyktowana jest przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14… Organizatorzy przypominają, że jest to amerykański zapis daty 14 marca. A jak 14.03, to musi być π!

Wydział Nauk Ścislych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do wspólnych obchodów Święta Liczny Pi, które odbędą się 14 marca 2022 r. (poniedziałek). Tradycyjnie o godzinie 9:42 (3π) będzie miał miejsce wykład inauguracyjny pt. "Sztuka generatywna, czyli czy AI jest twórcza”, który wygłosi prof. dr hab. Urszula Boryczka.

Na program wydarzenia składają się liczne wykłady popularnonaukowe, różnorodne warsztaty i pokazy, które przybliżą wiele ciekawych kwestii z dziedziny matematyki, fizyki, chemii, informatyki, inżynierii biomedycznej oraz inżynierii materiałowej.

Tegoroczne wydarzenie przyjmie charakter zdalny - transmisja będzie emitowana na kanale YouTube oraz platformie Facebook. Inne aktywności, wykłady i warsztaty, odbędą się na kształt zajęć w klasach za pośrednictwem platformy Zoom. Na te aktywności obowiązują zapisy, które umożliwiają czynne uczestnictwo w zajęciach i możliwość zadawania pytań.

Harmonogram wydarzenia oraz zasady uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej organizatorów.

Zapisu można dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny tutaj.

plakat informacyjny o święcie liczby pi
Słowa kluczowe (tagi):