8 stycznia 2021 roku w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się dziesiąta edycja Nocy Biologów. Tematem przewdonim Nocy Biologów 2021 będzie „Człowiek i mikroorganizmy”.

Biolodzy z Uniwersytetu Śląskiego ueczstniczą w organizacji ogólnopolskiej Nocy Biologów od 2012 roku. Wydarzenie ma celu promocję nauk przyrodniczych oraz ukazanie ich roli w rozwoju nauki i w naszym codziennym życiu. W tym roku hasło przewodnie Nocy Biologów brzmi „Człowiek i mikroorganizmy”, co czyni je szczególnie interesującym i aktualnym. Akcja jest niepowtarzalną okazją do poznania pracowników Wydziału i Instytutu, dowiedzenia się więcej o laboratoriach i ich wyposażeniu, tematyce i wynikach rowadzonych na Wydziale badań. 

Szeroką ofertę wykładów, warsztatów, pokazów, laboratoriów i konkursów organizatorzy kierują do młodzieży szkolnej oraz mieszkańców całego regionu, promując tym samym Uniwersytet Śląski w Katowicach jako uczelnię otwartą na potrzeby otoczenia i pokazującą piękny, tajemniczy świat nauk o życiu. Co szczególnie istotne, wykorzystując hasło przewodnie nadchodzącej edycji Nocy Biologów, organizatorzy planują wiele działań, które umożliwią odbiorcom uzyskanie pewnej, sprawdzonej i rzetelnej wiedzy także w kontekście obecnej sytuacji epidemicznej (z biologicznego punktu widzenia). 

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na stronie:
X Noc Biologów 2021 w Katowicach

 

X Noc Biologów 2021 w Katowicach
Słowa kluczowe (tagi):