VIII Noc Biologów odbędzie się 11 stycznia 2019 roku i otworzy 3.Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w której udział biorą uniwersyteckie wydziały przyrodnicze z całej Polski, w tym także Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wydarzenie skierowane jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ale uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani.

Najbliższa Noc Biologów odbędzie się 11 stycznia 2019 roku i otworzy 3.Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Hasłem ósmej edycji będzie „Żywa energia”. Wydarzenie jest okazją do wzięcia udziału w warsztatach, konkursach, wykładach, pokazach oraz do poznania pracowników Wydziału.

Spotkanie zainauguruje wykład pt. „Ile energii do życia potrzebuje człowiek właściw(y)ie?” dr. Marcina Lipowczana, który będzie dotyczył ilość energii zużywanej na procesy życiowe oraz tego, skąd pozyskujemy energię i na ile jej wystarczy. Wykład rozpocznie się o godz. 16.15 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (Katowice, ul. Bankowa 9, sala 126).

Program oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.wbios.us.edu.pl.

Rezerwacja miejsc na zajęcia odbywa się za pośrednictwem ogólnopolskiej strony Nocy Biologów. Kontaktować się również można drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: nocbiologow@us.edu.pl.

VIII Noc Biologów
Słowa kluczowe (tagi):