Od 25 do 29 maja 2015 r. w Katowicach odbywać będzie się Tydzień Kultur Wschodu organizowany przez Uniwersytet Śląski oraz firmę Only1 Fight Corporation Ltd. Wydarzenie odbywać będzie się w różnych miejscach Katowic – na Uniwersytecie Śląskim, na katowickim rynku oraz w Spodku

Tydzień Kultur Wschodu ma być swoistym świętem Dalekiego Wschodu, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość poznać języki dalekowschodnie, spróbować orientalnej kuchni, wziąć udział w warsztatach kaligrafii. W programie wydarzenia przewidziano również pokazy wschodnich sztuk walki, wykłady, przedstawienia teatralne i wiele innych atrakcji. Na katowickim rynku odbędzie się dzień chiński.

Tydzień Kultur Wschodu zakończy się galą sportów walki w Spodku. 29 maja jedenaście tysięcy widzów będzie mogło podziwiać zmagania najlepszych zawodników sanda, muay thai, K1 i MMA. Spotkanie poprowadzi Ireneusz Bieleninik.

W ramach Tygodnia Kultur Wschodu z Katowic do Pekinu 26 maja 2015 roku w godz. od 10.00 do 12.00 odbywać się będzie dzień języków dalekowschodnich. Tego dnia będzie można wziąć udział w lekcjach języka chińskiego i koreańskiego, które będą prowadzone przez studentów i wykładowców z Katedry Międzynarodowych Studiów PolskichUniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ w czterech miejscach:

  • Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (język chiński),
  • Studenckiej Strefie Aktywności w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (język koreański),
  • czytelni Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach (język chiński),
  • Galerii Miasta Ogrodów (język chiński).

 

Lekcje umożliwią naukę podstawowych wyrażeń w języku chińskim i koreańskim, naukę alfabetu koreańskiego i liczenia po chińsku oraz poznanie ciekawostek językowych. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają na pamiątkę słowniczki, które pozwolą na dalsze poznawanie obu języków.

Opiekę nad dniem języków dalekowschodnich sprawuje fanpage UŚ „Świat na wyrywki”.

Zgłoszenia chęci udziału w lekcjach, zawierające imię i nazwisko lub adres instytucji, liczbę zgłaszanych osób, preferowane miejsce oraz telefon kontaktowy, należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.

 

Słowa kluczowe (tagi):