Jesteś tutaj

Od 25 do 29 września 2017 roku między godz. 10.10 a 12.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędą się cztery sesje wykładów pt. „Niesamowita historia ludzkości”. Wydarzenie, adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

Wykładowcy z Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Nauk Społecznych w trakcie jednego seansu  poprowadzą cztery prelekcje zatytułowane kolejno:

  • „O nawiedzonych mediach, czyli o duchach w telewizorze i nie tylko”, 
  • „Roboty i ludzie. Wspólnoty przyszłości”, 
  • „Czy roboty mogą myśleć?” oraz 
  • „Społeczeństwo w liczbach – kilku faktów na temat Polski i Polaków”.
     

Koszt udziału w seansie składającym się z czterech wykładów to 15 zł od osoby (dla nauczycieli wstęp jest wolny). W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz rejestracji grup szkolnych na zajęcia należy kontaktować się z mgr Agnieszką Wójtowicz-Zając pod numerem telefonu 668 278 208 lub pisząc e-maila na adres: awojtowicz-zajac@us.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorem cyklu spotkań pt. „Niesamowita historia ludzkości” jest Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy również na inne wydarzenia przygotowane w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego: Osobowości Świata Nauki, Spotkania z Nauką oraz cykl wykładów interaktywnych „Biorobotyka”.

Cykl wykładów „Niesamowita historia ludzkości” odbywać się będą od 25 do 29 września 2017 roku