Jesteś tutaj

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka organizuje finisaż wystawy fotograficznej poświęcony wpływowi człowieka na środowisko naturalne. Wydarzenie odbędzie się 15 września 2022 roku d godz. 16.00 w budynku CINiBA.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka organizuje wystawę poruszającą kwestię antropocenu w interpretacji różnych artystów – osób szczególnie wyczulonych na zmiany zachodzące w otaczającym ich świecie.

Era Człowieka, zwana również antropocenem jest okresem, w którym działalność gatunku Homo sapiens ma tak mocny wpływ na środowisko przyrodnicze, że efekty tej aktywności będą widoczne za setki tysięcy lat w śladach kopalnych.

Grupę fotograficzną Fotografy utworzono w 2014 roku z inicjatywy Krzysztofa Szlapy. Początkowo związana była z nowo powstałym domem kultury w katowickim Dębie.

Finisaż rozpocznie się od wykładu wygłoszonego przez prof. dr. hab. Piotra Skubałę z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: „Technomasy na Ziemi jest więcej niż biomasy. Co dalej?”.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetpwej CINiBA.

Słowa kluczowe (tagi):