Jesteś tutaj

W dniach 26-28 maja 2017 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się już po raz szósty Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców – ARTHROPOD. Skierowana jest ona do młodych naukowców, którzy w swoich badaniach zajmują się szeroko pojętą biologią stawonogów.

Celem Konferencji jest przedstawienie szerszej publiczności dokonań młodych naukowców w zakresie badań morfologicznych, anatomicznych, fizjologicznych i systematycznych stawonogów. Stanowi ona niepowtarzalną okazję do prezentacji osiągnięć i postępów doktorantów, a także skłania do dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń, jak również tworzenia przyszłych grup badawczych. Służy to szybszemu postępowi w nauce oraz podniesieniu poziomu badań w Polsce. Stawonogi zaś stanowią istotną grupę zwierząt odgrywającą ważną rolę jako wektory chorób, bioindykatory stanu środowiska i organizmy modelowe. Wywierają też olbrzymi wpływ na gospodarkę.

Patronat honorowy nad Konferencją sprawują: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska prof. dr hab. Zofia Piotrowska-Seget oraz Prezydenta Miasta Katowice dr Marcin Krupa.

Więcej informacji na stronie konferencji: http://www.arthropod.new.us.edu.pl/

Logo konferencji. Źródło: https://www.facebook.com/ARTHROPOD/?fref=ts
Słowa kluczowe (tagi):