Jesteś tutaj

Transformacja energetyczna, klimat i problemy z wodą to tematy kolejnego, 77. spotkania Klubu Myśli Ekologicznej. Specjalistą, z którym zostaną podjęte niniejsza treści będzie Marcin Popkiewicz.

Marcin Popkiewicz jest autorem bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Spotkaniu będzie towarzyszyć promocja najnowszej książki gościa: „Zrozumieć transformację energetyczną” (Wydawnictwo Sonia Draga Post factum 2022).

Wydarzenie będzie miało miejsce w Zagłębiowskiej Mediatece (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kościelna 11, Sosnowiec), 20 września 2022 roku o godz. 17.00. Jego moderatorami będą prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik, członek Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. 

Do współorganizatorów należą Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.

Więcej informacji jest dostępna na Facebooku KME

Słowa kluczowe (tagi):